poniedziałek, 15 września 2014

Trochę o pisaniu 4/4 - Pchła vs Tupton

Ostatni komiks z tej serii, czyli Pchła vs Tupton - komiks superbohaterski. To była moja pierwsza publikacja i miło było zobaczyć swoje pomysły w interpretacji Krzyśka na papierze. Pojawił się w antologii Superhero Strefy Komiksu i był w stylu dawnych marvelowych komiksów o wielkich potworach z groźnymi nazwami typu Roarxor, Mungard itp., do tego umieszczony w swojskich, polskich realiach. Poniżej scenariusz:


STRONA 1

PANEL A: Duży kadr, ogródki działkowe, drewniane domki. Na pierwszym planie uśmiechnięta rodzina przy grillu – OJCIEC (przypomina Kena, sweterek zwisający na plecach zawiązanymi rękawami z przodu, koszulka polo, czyta gazetę – można dać kwadrat jak w gazecie wyborczej, siedzi na rozkładanych krzesełkach z nogą założoną na kolano), ŻONA (blondynka, dźga widelcem kiełbaski na grillu)

TXT: PCHŁA vs TUPTON – Krwiożercza bestia zrodzona z GMO!

ŻONA 1: Kochanie, sprawdź czy mały się grzecznie bawi.

PANEL B: Dzieciak kuca przy wielkich krzakach, w ręku ma jabłko. Ojciec podchodzi.

DZIECKO 1: Znalazłem dużego jeżyka!

OJCIEC 1: Głuptasie, one nie jedzą jabłek, tylko wcinają robaki!

PANEL C: Zbliżenie na szczerzące się zębiska, ślina kapie.

TUPTON 1: Grrrr

PANEL D: Widok z krzaków, widać pochylającego się ojca i dzieciaka.

OJCIEC 2: Mój Boże, co to jest....?


DZIECKO 2: Jeżyk!


A tu komiks i jak widać teksty są już po korekcie:To na razie tyle, niedługo będzie trochę o naszym albumie dla dzieciaków. Potem jeszcze będzie o pracy wysłanej na tegoroczny konkurs MFKiG, ale poczekamy i zobaczymy jak sobie tym razem poradzimy w Łodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz